a a a
2023-06-05

Festyn parafialny w Gródku pt. „Kultura łączy pokolenia”.

4 czerwca, w dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów po świętej Liturgii odbył się festyn parafialny w Gródku pt. „Kultura łączy pokolenia”.

Przed szeroką publicznością wystąpiły zespoły: Chutar, Zespół Souvenir, Wandrounik, Vena, Zespół As. Nie zabrakło również wielu atrakcji m.in : grill, dmuchana zjeżdżalnia, kącik fryzjerski, kącik profilaktyczny, a w świetlicy parafialnej odbyły się warsztaty pieczenia chleba. Zaprezentowały się również : OSP Gródek, Policja i stoisko edukacyjne Nadleśnictwo Waliły, Lasy Państwowe.

Szacowana liczba uczestników festynu to ponad 500 osób; zaś szacowana liczba wystawców (regionalnych rzemieślników i wytwórców) to 10. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pieczenia chleba, które zostały przeprowadzone w świetlicy parafialnej.

Przybyła społeczność mogła poczęstować się pysznymi regionalnymi specjałami przygotowanymi przez : Koło Gospodyń Wiejskich Alebabki Słuczanka, Koło Gospodyń Wiejskich Pasjonatki w Bielewiczach, Koło Gospodyń Wiejskich w Gródku, Zacisze Markowszczyzna, Prynuka, Zajazd Przy Granicy.

Parafia w Gródku kieruje serdeczne podziękowania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za dofinansowanie tego wydarzenia, partnerom którzy wsparli tą inicjatywę: Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Gródku, Gmina Gródek, Gmina Narewka, Gminne Centrum Kultury w Gródku, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Ośrodek Zdrowia w Gródku”, Gospodarstwo Ogrodnicze Grzegorz Kondratowicz.


ks. Dariusz Sulima

fot.: archiwum parafii Narodzenia NMP w Gródku

serwisy internetowe strony internetowe